Історія становлення комбінату

Делятиньска міжшкільна навчально - виробнича майстерня

Директор майстерні Сергєєв В.Л.
Директор майстерні Сергєєв В.Л.

Делятинська міжшкільна навчально-виробнича майстерня (МНВМ) була організована 1 вересня 1982 року згідно рішення №420 виконавчого комітету Івано-Франківської обласної Ради народних депутатів від 14 листопада 1980 року “Про створення міжшкільної навчально-виробничої майстерні з автосправи на базі Делятинської середньої школи №2”. Міжшкільна навчально – виробнича майстерня організувалась на базі профілю автосправа при Делятинській СШ №2. У травні 1982 року відбувся перший випуск у кількості 29 учнів, які отримали посвідчення водія транспортних засобів категорії «С» Завідуючим майстернею був призначений молодий педагог Сергєєв Валерій Леонідович, який в подальшому зайняв посаду директора Делятинського МНВК, на якій залишається і по теперішній час.

 

Зі створенням Делятинської МНВМ для учнів шкіл селища Делятин відкривалася можливість опановувати робітничі професії в процесі трудового навчання. Учні 7-10 класів Делятинської середньої школи №1, Делятинської середньої школи №2, Делятинської восьмирічної школи у кількості 480 учнів навчалися за такими профілями: автосправа, меблеве виробництво, столярна справа, виробництво харчових продуктів. В той час в смт. Делятин потужно працювали такі виробництва як Делятинський лісокомбінат під керівництвом директора п І.Школяра, Делятинська деревообробна фабрика під керівництвом директора п.В.Мигалюка, Делятинська харчосмакова фабрика під керівництвом директора п.М.Зінича. Тісна співпраця завідувача майстерні та цих підприємств створила всі умови для навчання, профорієнтації, а також залучення учнів до суспільно-корисної та продуктивної праці. На основі матеріально-технічної бази вищезгаданих підприємств були створені навчальні класи для теоретичних занять, а також дільниці для практичних занять. Саме завдяки тому, що безпосереднє навчання на виробництві давало можливість випускникам комбінату втілити свої професійні навики, основна маса випускників після закінчення школи йшла працювати на підприємства рідного селища. За час функціонування міжшкільної майстерні було підготовлено 350 водіїв транспортних засобів категорії “С” та 155 столярів з числа учнів двох середніх шкіл Делятина.

 

 

Делятинський міжшкільний навчально виробничий комбінат 90-ті роки

Урок торгівельної справи
Урок торгівельної справи

З переходом держави на нові засади політико-економічного устрою, у важких умовах ринкових взаємовідносин Делятинські підприємства, не витримуючи конкуренції, занепали. Ця ситуація, в свою чергу, не могла не відбитись на Делятинському МНВК. Внаслідок того, що навчальна база комбінату була тісно пов’язана з  матеріально-технічною базою виробництв (всі профілі крім автосправи були винесені на територію останніх) в скрутні умови міг би попасти Делятинський МНВК якби не почав створювати свою власну навчальну базу. Курс на розв’язок саме цього завдання взяв комбінат та його дирекція з першого дня своєї роботи. Першим кроком на цьому шляху було перепрофілювання: з 1 вересня 1989 року в навчальний план вводиться вивчення предмету “Інформатика і обчислювальна техніка”, а на базі комбінату встановлюється 26 персональних комп’ютерів.

Не залишається без змін і профільне навчання, вводяться такі нові профілі як продавець продовольчих товарів, кравець, столяр будівельний, водій транспортних засобів категорії “В”, оператор електронно обчислювальних машин, водій транспортних засобів категорії “ВС”, електрозварник, кухар.

 

В період з 1989 по 1992 рік в комбінаті навчалися учні Делятинської загальноосвітньої школи (ЗОШ) І-ІІІ ст. №1 , Делятинської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, Делятинської ЗОШ І-ІІ ст.. Внаслідок того, що в цей час в суспільстві відбувались кардинальні зміни в сфері економіки, фінансування шкіл для поновлення їхньої матеріально-технічної та навчальної бази було майже відсутнім. Через це в загальноосвітніх школах найбільше страждали класи трудового навчання, так як навчальні інструменти постійно псується і підлягають періодичній заміні та ремонту. Актуальним постає питання створення єдиної міжшкільної бази з вивчення учнями загальноосвітніх шкіл початкових технічних дисциплін. Але така база вже існувала – це був Делятинський МНВК.

 

Починаючи з 1992 року, до сфери навчання комбінату додається ціла низка шкіл: з 1992 року – Делятинська ЗОШ І-ІІІ ст. №3, з 1999 року – Зарічанська ЗОШ І-ІІІ ст., з 2000 року – Чорнопотоківська ЗОШ І-ІІІ ст., з 2001 року – Чорноославська ЗОШ І-ІІІ ст. З приєднанням двох останніх шкіл постає питання підвозу учнів до комбінату. Починаючи з 2000 року, коли комбінат отримує автобус ПАЗ 3201, організовується підвезення учнів сільських шкіл до комбінату і назад.

 

 

Філії комбінату 2000-ні роки

Кабінет тракторної справи в Саджавській філії комбінату, 2007 рік
Кабінет тракторної справи в Саджавській філії комбінату, 2007 рік

В 2001 році комбінат створює філію з автосправи в селищі Ланчин на базі ЗОШ І-ІІІ ст., в якій навчалися учні Ланчинської, Краснянської і Саджавської ЗОШ І-ІІІ ст.. В 2003-2004 навчальному році на виконання наказів Міністерства освіти і науки України від 20 травня 2003 року №317 “Про затвердження типових навчальних планів для організації профільного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах “ та від 26 травня 2003 року №317 “Про підготовку та організований початок 2003-2004 навчального року”, та з метою ефективного використання існуючої на той час навчально-матеріальної бази загальноосвітніх шкіл району, для організації профільного навчання учнів старшої школи Делятинський МНВК з 1вересня 2004 року відкрив філії на базі Краснянської ЗОШ І-ІІІ ст. з вивчення тракторної справи та на базі Білоославської ЗОШ І – ІІІ ст.. з вивчення швейної справи та автосправи. У цьому ж навчальному році на базі Ланчинської ЗОШ І – ІІІ ст. розпочато професійну підготовку учнів за спеціальністю тракторист та допрофесійну підготовку за спеціальністю лісник, а у с. Красна і с.Саджавка - водій транспортних засобів категорії “В”.  В 2008 році на базі Ланчинської філії комбінату розпочалася підготовка "Операторів комп'ютерного набору".

Ліцензування і атестація

В 2002 році Делятинський МНВК отримав першу ліцензію для здійснення професійної підготовки за спеціальностями:

  • Водій траспортних засобів категроії «В»
  • Водій траспортних засобів категроії «С»
  • Оператор компютерного набору
  •  

 

 

В 2005 році Делятинський МНВК отримав ліцензії для здійснення професійної підготовки за спеціальностями:

  • Водій транспортних засобів категорії “В”,
  • Водій транспортних засобів категорії “С”,
  • Тракторист,
  • Екскурсовод,
  • Продавець продовольчих товарів,
  • Оператор комп’ютерного набору.

 

 

 

 

 

 

В 2008 році комбінат атестований як заклад професійно – технічної освіти.

 

В  2012 році Делятинський МНВК був акредитований органами Міністерства внутрішніх справ на право здійснення підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв:

  • Категорія “В” – максимальна кількість -150 осіб
  • Категорія “С1” – максимальна кількість -150 осіб
  • Категорія “С” – максимальна кількість -150 осіб

 

 В 2017 році повторно пройшов акредитацію.

 

 

Статистика

 

За період роботи з 1989 по 2017 роки у ДМНВК з учнів загальноосвітніх шкіл району  було підготовлено  7293 спеціалістів з таких професій:

 

  • Водіїв категорії “С”  1042 чол.
  • Водіїв категорії “В”  1491 чол.
  • Водіїв категорії “ВС”  650 чол.
  • Продавців продовольчих товарів  896 чол.
  • Кравців  519 чол.
  • Електрозварників  10 чол.
  • Кухарів  12 чол.
  • Операторів комп’ютерного набору  773 чол.
  • Столярів будівельних  562 чол.
  • Операторів з введення даних в ЕОМ  370 чол.
  • Агентів з організації туризму  19 чол.
  • Екскурсоводів  126 чол.
  • Трактористів  719 чол.
  • Лісників  104 чол.

Охоплено навчанням з інформатики – 3726 учнів